Utilizăm cookies pentru a îmbunătăți structura și conținutul paginilor noastre de internet, experiența ta ca vizitator și pentru a-ți transmite mesaje de publicitate cat mai relevante. Făcând click pe butonul "Accept" îți exprimi acordul cu politica de cookies a molromania.ro pe acest dispozitiv, în cazul în care setările tale nu le dezactivează.

ACCEPT
Facebook Linkedin Instagram

A program bemutatása

A Jogosítvány a jövőhöz programot A Közösségért Alapítvány szervezi a MOL Románia által rendelkezésre bocsátott pénzalapból. A program anyagi támogatást biztosít 17-25 éves, hátrányos helyzetű fiatalok részére, B, C, D kategóriájú (beleértve traktor, trolibusz és villamos) gépjárművezetői engedély költségeinek fedezéséhez, akik számára a hajtási engedély feltétel vagy előny a munkavállalásnál, vagy hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában azoknak, akik már dolgoznak.

Aktuális kiírás
Pályázhatnak: hátrányos anyagi körülmények között nevekedő, általános-, közép- vagy szakiskolai végzettséggel rendelkező fiatalok akik 1995. január 1. és 2002. szeptember 1 között születtek.

Figyelem!

  • C/CE kategóriás jogosítvány megszerzéséhez a korhatár: minimum 21 év.
  • D/DE kategóriás jogosítvány megszerzéséhez a korhatár: minimum 24 év.

A pályázat benyújtható: 2019. november 27. – 2020. január 25. között

A támogatás területe: Képzési költségek – Gépjárművek és erőgépek (B, C, D, traktor, trolibusz, villamos) vezetésére, kezelésére jogosító képzési és járulékos költségek részleges vagy teljesmértékű fedezése, illetve a pálya alkalmassági bizonyítvány („atestat”) megszerzésével járó költségek részleges vagy teljes mértékű fedezése a C, CE, D vagy DE kategóriák esetében.

A támogatás összértéke: 75.000 lej

A Közösségért Alapítvány a MOL Románia támogatásával meghirdeti a Jogosítvány a jövőhöz 2019. évi, ötödik kiírását, 1995 és 2002 között született romániai diákok, valamint általános-, közép- vagy szakiskolai végzettséggel rendelkező, szerény anyagi körülmények között élő fiatalok számára, akiknek a gépjárművezetői – személygékocsi, tehergépkocsi, autóbusz, traktor, erőgépek stb. – jogosítvány megszerzése érdekében anyagi támogatásra van szükségük.

Pályázhatnak azok a fiatalok, akik:

(1) szakmai pályafutásuk kezdetén vannak, és/vagy
(2) munkát vállalnának, és a munkavállalásnál feltétel lenne / előnyt jelentene a gépjárművezetői jogosítvány,
(3) munkaviszonyban vannak, és munkakörük ellátásában feltétel lenne vagy előnyt jelentene a gépjárművezetői jogosítvány,
(4) rendelkeznek B kategóriás gépjárművezetői jogosítvánnyal, de munkavállalásukhoz, illetve munkaköri teendőik ellátásához feltétel lenne / előnyt jelentene nagyobb gépjárművek vezetésére, kezelésére feljogosító engedély,
(5) valamilyen más célból szeretnének gépjárművezetői jogosítványt szerezni, de az ezzel járó költségek túlhaladják anyagi lehetőségeiket

A támogatás módja
Egy pályázó legtöbb 3.000 lej értékű anyagi támogatást nyerhet:

a) személygépkocsi, traktor, erőgépek vezetésére, kezelésére feljogosító gépjárművezetői engedélyhez szükséges képzési és egyéb járulékos költségek fedezéséhez,
b) tehergépkocsi, autóbusz, villamos és egyéb nagyobb gépjárművek vezetésére, kezelésére feljogosító gépjárművezetői engedélyhez szükséges képzési és egyéb járulékos költségek fedezéséhez.

A program részletes bemutatása (tájékoztató, pályázati formanyomtatványok) a www.pentrucomunitate.ro és a www.molromania.ro honlapon található meg.

Pályázati anyagok
A pályázati kérelem benyújtási módja:

- online, A Közösségért Alapítvány honlapján, egy személyes fiók létrehozásával (ebben az esetben minden csatolmányt online kell feltölteni),
vagy
- papíron (ebben az esetben a teljes dossziét postán kell elküldeni).

A pályázati dossziénak tartalmaznia kell a következőket:

1. Kitöltött pályázati űrlap
2. Motivációs levél, amely részletezi a pályázó tanulmányait, munkahelyeit, a támogatás igénylésének anyagi és szociális hátterét, vizsgahelyzetekben szerzett tapasztalatot ha van ilyen, valamint a jogosítvány megszerzésének személyes motivációját
3. A polgármesteri hivatal vagy egy illetékes civil szervezet által kibocsátott szociális ankét
4. Kiskorúak esetében szülő/gyám nyilatkozata, amellyel hozzájárul a kiskorú pályázatához és vállalja a felügyeletet a képzés időtartamára. Nagykorúak esetében igazgató, tanár, osztályfőnök, lelkipásztor, szociális munkás, munkáltató, stb. támogató nyilatkozata, amellyel nyertes pályázás esetén vállalja a pályázó támogatását és felügyeletét a képzés ideje alatt
5. Érvényes árajánlat a képzést biztostó intézmény (sofőriskola) részéről, amely tartalmazza a képzési időszakot/időszakokat
6. Az elért legmagasabb iskolai végzettséget igazoló okirat (például érettségi diplomáról készült másolat, iskolai igazolás, stb.)
7. Előnyt jelent: munkáltatói igazolás, mely tanúsítja, hogy a hajtási engedély megléte feltétel vagy előny a munkahely megszerzésénél vagy megtartásánál.
8. Előnyt jelent: egy civil szervezet vagy egy állami intézmény (iskola, gyermekotthon, vagy egy más, a Gyermekvédelmi Hatósághoz tartozó intézmény) által kibocsátott hivatalos irat, amely indokolja a támogatás szükségességét és ajánlja a pályázót a programra.

Megjegyzések

  • Érvénytelennek nyilvánítjuk azokat a pályázatokat, amelyek nem tartalmazzák az 1-6 pontokban kért dokumentumokat.
  • Csak a határidőre beküldött, hiánytalan dossziék kerülnek elbírálásra, nem lesz lehetőség a hiányzó dokumentumok utólagos pótlására.
  • A pályázati dossziét nem szolgáltatjuk vissza.

Határidők
A sofőriskolába való beiratkozás határideje: a szerződés aláírásától számított egy hónapon belül.
A sofőriskolában való elméleti és gyakorlati képzés befejezése (a kedvezményezett készen áll beiratkozni a rendőrségi vizsgákra): 2020. október 31.

Fontos
A pályázati dosszié első oldalán a következő adatokat kérjük feltüntetni:

1. A pályázó neve, telefonszám, elektronikus postacím (e-mail cím)
2. A kiskorú pályázó képviselőjének a neve, minősége (szülő, vagy gondviselő, gyám), telefonszám, elektronikus postacím (e-mail cím). A nagykorú pályázó ajánlójának a neve, minősége (iskolaigazgató, osztályfőnök, lelkész, szociális illetékes), telefonszám, elektronikus postacím (e-mail cím).

A pályázati dossziét a következő címre kérjük elküldeni egy példányban:

A Közösségért Alapítvány/Fundația Pentru Comunitate, 400750 Kolozsvár, O.P. 1, C.P. 390.

A borítékra írják rá: Jogosítvány a jövőhöz!

Beküldési határidő: (a feladási postabélyegző dátuma) 2020. január 25.
A késve elküldött vagy hiányos pályázatokat nem bíráljuk el.

A pályázatokat oktatási, munkaügyi, szociális szakemberek értékelik; a pontozás a pályázó tanulmányi eredményei, motivációs levele és szociális rászorultsága alapján történik. A pályázatok elbírálásának idején a bíráló bizottság telefonon is megkeresheti a pályázót további tájékozódás érdekében. A nyertesek névsorát A Közösségért Alapítvány Kuratóriuma hagyja jóvá. Az Alapítvány a nyertes pályázókkal támogatási szerződést köt. A nyertesek azt követően juthatnak a támogatáshoz, hogy aláírták és visszaküldték a szerződést.

A támogatás összegét az Alapítvány a támogatási szerződésben rögzített feltételek szerint, a szerződésben feltüntetett bankszámlá(k)ra utalja. Valamennyi nyertes pályázó köteles elszámolni a támogatási összeggel, az elszámolásra vonatkozó részleteket a támogatási szerződés rögzíti.

A pályázat eredményeit a www.pentrucomunitate.ro és a www.molromania.ro honlapon tesszük közzé 2020. február 28-ig, a nyerteseket 2020. március 15-ig értesítjük írásban.

Szóbeli kérdéseikre a 0752-018760-as telefonon válaszolunk munkanapokon 10 és 17 óra között, írásbeli kérdéseiket a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen várjuk.

A program résztvevői a 677/2001-es adatvédelmi törvény értelmében a következő jogokkal rendelkeznek: a tájékozódáshoz való jog (12. cikkely), az adatokhoz való hozzáférési jog (13. cikkely), az adatok módosításának a joga (14. cikkely), az ellenkezés joga (15. cikkely), a bírósághoz való fordulás joga (18. cikkely). E jogok érvényesítése ügyében A Közösségért Alapítványhoz fordulhatnak levélben a 400750 Kolozsvár, Deák Ferenc u. 14/22/B. (Bd. Eroilor nr. 14/22/B) postacímen.

A 2018. május 25-én az Európai Unió valamennyi tagállamában érvénybe lépett 2016/679. számú adatkezelési törvény értelmében A Közösségért Alapítvány garantálja a Program valamennyi résztvevője számára adatai bizalmasságát. A személyi adatokat a résztvevők azonosítása, a nyertesekkel való kapcsolatfelvétel, és a támogatás folyósítása érdekében dolgozza fel, amiként az a Programtájékoztatóban szerepel. A Program résztvevőinek a személyi adatait nem szolgáltatja ki egy harmadik félnek, nem használja fel más célra, és a Program lejártával megsemmisíti azokat. A pályázók kötelesek betartani az Európai Unió 2016/679. számú törvényét.


A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány nyolc éve támogatja a hátrányos helyzetű fiatalokat a „Jogosítvány a jövőhöz” megszerzésében

  • Idén nyolcadik alkalommal hirdetik meg a 2015-ben elindított Jogosítvány a jövőhöz programot
  • A korábbi hét kiírásban 292 fiatal nyert támogatást a gépjárművezetői engedély megszerzéséhez
  • A pályázatok benyújtásának határideje: 2023. január 24.

2022. november 24., KOLOZSVÁR – Nyolcadik alkalommal hirdeti meg a MOL Románia és A Közösségért Alapítvány a Jogosítvány a jövőhöz programot, amelyben hátrányos anyagi körülmények között élő fiatalok pályázhatnak a gépjárművezetői engedély megszerzésének költségeire. A programban olyan fiatalok részesülhetnek támogatásban, akiknek a munkavállalásnál feltétel vagy előny a jogosítvány, illetve hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában vagy kiterjesztésében azoknak, akik már dolgoznak. A pályázatokat 2023. január 24-ig lehet benyújtani postai úton vagy online. Részletek a www.kozossegert.ro/hu/jogositvany honlapon találhatók.

A Jogosítvány a jövőhöz programban 18-25 év közötti, hátrányos körülmények között élő fiatalok vehetnek részt, akik B, C vagy D kategóriájú gépjárművezetői engedélyt szeretnének szerezni, beleértve a traktorra, trolibuszra és villamosra érvényes hajtási engedélyt is.

A Jogosítvány a jövőhöz” program egyik legfontosabb célja indulása óta az volt, hogy munkavállaláskor növelje a hátrányos körülmények között élő fiatalok esélyét. Az évek folyamán számos olyan céltudatos fiatallal volt alkalmunk megismerkedni, akik sikeresen levizsgáztak, szakmára, munkahelyre tettek szert, és most stabil jövedelmük van. A Jogosítvány a jövőhöz program szerves része a MOL Románia társadalmi felelősségvállalási stratégiájának, és fontos számunkra, hogy ily módon is segíthetjük a közösségeket, amelyekben tevékenykedünk. nyilatkozta Camelia Ene, a MOL Románia ügyvezető igazgatója.

A 2015-ben indított Jogosítvány a jövőhöz szervesen illeszkedik a MOL Románia társadalmi felelősségvállalási stratégiájába, amely a közösségek tagjainak támogatását szolgáló hosszútávú programok kidolgozására hivatott. A hátrányos körülmények között nevelkedő fiatalok a hajtási engedélynek köszönhetően versenyképesebbé válnak a munkaerőpiacon való elhelyezkedéskor, illetve nagyobb eséllyel indulnak egy jobb munkahely megszerzéséért.

A program eddigi hét kiírásában összesen 140 fiatalnak sikerült befejeznie tanulmányait: 118-nak sikerült megszereznie a B kategóriás hajtási engedélyt, 16-nak a C-t, háromnak a pályaalkalmassági bizonyítványt, egynek B kategóriás jogosítványt átalakított járműre, egynek B96-ra (járműszerelvény vezetésére alkalmas engedély: B kategóriájú gépkocsihoz kapcsolt nehéz pótkocsi, melyek össztömege nem haladja meg a 4.250 kg-t), egy fiatal pedig mezőgazdasági vontatóra, traktorra, szerzett jogosítványt. 44 fiatal tanulmányait folytatja vagy vizsgára készül.

A programunk iránt érdeklődő fiatalokat arra biztatjuk, hogy a pályázat összeállításához kérjenek segítséget akár a hozzájuk közel álló személyektől, akár az őket felkaroló civil szervezetektől, intézményektől vagy A Közösségért Alapítvány munkatársaitól. A korábbi évek tapasztalata azt mutatja, hogy nagyobb arányban tesznek sikeres vizsgát azok a fiatalok, akiknek van egy mentoruk, akinek a segítségére számíthatnak a pályázat összeállításában, a sofőriskolába való beiratkozáskor, illetve a vizsgára való felkészüléskor. Zsűrizéskor előnye van azoknak a pályázóknak, akik csatolnak egy munkáltatói igazolást, amely tanúsítja, hogy a hajtási engedély megléte egy munkahelyet biztosítana számukra” – nyilatkozta András Imre, A Közösségért Alapítvány ügyvezetője.

A programmal és a pályázattal kapcsolatos bővebb tájékoztató a www.kozossegert.ro és a www.molromania.ro honlapokon található.

A Jogosítvány a jövőhöz programról

A Jogosítvány a jövőhöz programot A Közösségért Alapítvány szervezi a MOL Románia által rendelkezésre bocsátott pénzalapból. A program anyagi támogatást biztosít 18-25 éves, hátrányos helyzetű fiatalok részére, B, C, D kategóriájú, beleértve traktor, trolibusz és villamos, gépjárművezetői engedély költségeinek fedezéséhez, akik számára a hajtási engedély feltétel vagy előny a munkavállalásnál, vagy hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában azoknak, akik már dolgoznak.

A Jogosítvány a jövőhöz programot ötéves fennállása alatt két országos versenyen díjazták: 2018-ban a Civil Társadalom Gáláján, 2017-ben a Romanian CSR Awards-on.

A MOL Romániáról

A MOL Románia a MOL-csoport egyik leányvállalata, ugyanakkor Románia egyik legjelentősebb olajipari vállalata, 25 éves jelenléttel a hazai piacon. A MOL Románia gazdag termék- és szolgáltatás portfólióval rendelkezik az üzemanyag, kenőanyag, petrolkémiai termékek és bitumen forgalmazása területén. A vállalat 234 töltőállomást, 4 bukaresti MOL töltőállomáson pedig 4, elektromos jármű (e-jármű) töltésére alkalmas töltőt működtet, valamint két üzemanyagraktárt Mezőtelegden és Gyurgyevóban (Giurgiu), és egy LPG terminált Mezőtelegden. A mintegy 250 alkalmazottat foglalkoztató MOL Románia székhelye Kolozsváron van, emellett Bukarestben és Aradon is rendelkezik kihelyezett irodákkal. A MOL Románia volt az első olyan olajipari vállalat Romániában, amely hűségprogramot indított; a MOL MultiBonus program 2 alkalommal nyert első helyezést a QUDAL romániai hűségprogramokat rangsoroló piackutatásában. 2018-től kezdődően a MOL Románia része a 40 elektromos töltőállomás telepítését célzó NEXT-E projektnek. A MOL Románia aktív tagja a romániai közösségeknek egy olyan kiterjedt társadalmi felelősségvállalási platform révén, amely felöleli a Mentor, Gyermekgyógyító, Zöldövezet, Tehetségtámogató és a Jogosítvány a jövőhöz programokat.

A MOL-csoportról

A MOL-csoport egy integrált, nemzetközi olaj- és gázipari vállalat, budapesti központtal, mely 26 000 fős nemzetközi és dinamikus munkaerejével, több mint 30 országában van jelen és több mint 100 éves iparági múlttal rendelkezik. A MOL kutatási és termelési tevékenységét több mint 80 éves szénhidrogén-ipari tapasztalat támogatja. Jelenleg 8 országban végez kitermelési tevékenységet és 13 országban rendelkezik kutatási eszközökkel. A MOL-csoport négy finomítót és két petrolkémiai üzemet működtet integrált ellátási lánc menedzsment keretében Magyarországon, Szlovákiában és Horvátországban. A csoport kiskereskedelmi hálózata több mint 2.000 töltőállomást számlál Közép- és Délkelet-Európa 9 országában, amelyből 227 Romániában működik.

A Közösségért Alapítványról

A Közösségért Alapítvány non-profit szervezet, amelyet 2008-ban Kolozsváron hoztak létre azzal a céllal, hogy a tehetség, a szorgalom, a tudás, a szolidaritás, a közösségben rejlő értékek kibontakozhassanak és hozzájáruljanak egy élhetőbb és humánusabb környezet kialakításához. Az Alapítvány céljait kulturális, oktatási, társadalmi, szabadidős, közösségi és sporttevékenységek szervezésének az elősegítésével, tehetséges gyerekek és fiatalok támogatásával törekszik megvalósítani, de oda kíván figyelni a beteg fiatalokra és gyerekekre, valamint az őket segítő szervezetekre is.

A MOL Románia 45 hátrányos helyzetű fiatalnak fizeti ki a gépjárművezetői engedély megszerzésének költségeit

  • A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány 45 hátrányos helyzetű fiatalnak segít a B, C vagy CE kategóriájú hajtási engedély megszerzésében a Jogosítvány a jövőhöz program negyedik kiírásának keretében
  • A pályázó fiatalok száma az előző évi 88-ról 212-re emelkedett
  • A nyertesek névsora megtalálható A Közösségért Alapítvány és a MOL Románia honlapján

2019 március 1., KOLOZSVÁR – A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány 45 hátrányos körülmények között élő fiatalt segít a hajtási engedély megszerzésében. Ők a Jogosítvány a jövőhöz program negyedik kiírásának kedvezményezettjei, akiknek névsorát tegnap közölték A Közösségért Alapítvány és a MOL Románia honlapján.

A korábbi kiírásokhoz hasonlóan olyan, nehéz anyagi körülmények között élő fiatalok részesülnek támogatásban, akiknek munkavállaláskor feltétel vagy előny lehet a gépjárművezetői engedély, illetve hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában.

Jelentősen emelkedett a támogatást igénylő fiatalok száma. Míg egy évvel korábban 88 fiatal jelentkezett, a 2018-as kiírásra 212 pályázat érkezett. Az előző évi kiíráshoz képest 17-ről 28-ra emelkedett azoknak a megyéknek száma, ahonnan a pályázatokat beküldték.

„A program iránti érdeklődés számottevő növekedése mutatja, hogy a Jogosítvány a jövőhöz valóban hasznos eszköz a hátrányos körülmények között nevelkedő fiatalok számára. Örömmel támogatjuk ezeket a fiatalokat abban, hogy megpróbálják elhárítani az előttük álló akadályokat, és jobbra fordítani jövőjüket. Szintén örvendetes, hogy számos civil szervezet, újságíró és kiadvány vett részt a pályázati lehetőség ismertetésében. Az ő segítségük nagyon fontos a program által kínált lehetőség célirányos közvetítésében, és ezúton is köszönetünket fejezzük ki a szakmai helyzetükön javítani kívánók fiatalok iránt tanúsított érzékenységért” – nyilatkozta Camelia Ene, a MOL Románia ügyvezető igazgatója.

A pályázók többsége (196) a B kategóriájú hajtási engedély megszerzésének költségtérítését igényelte, 13 fiatal a C/CE, kettő a D/DE, egy pedig B adaptált jogosítvány költségeinek fedezésére pályázott. A kedvezményezetteket a benyújtott pályázatok elbírálása alapján választották ki, tekintettel a fiatalok anyagi helyzetére, a személyes motivációs levélbe foglaltakra, a mellékelt ajánlásokra, és a jelentkezési űrlapon közölt adatok pontosságára. Néhány esetben telefonos interjú is készült a pályázó fiatalokkal vagy az őket ajánló személyekkel, illetve azon intézmények képviselőivel, akik támogatták a pályázót. A nyertes fiatalok Bákó, Bihar, Beszterce-Naszód, Brassó, Buzău, Călărași, Dâmbovița, Giurgiu, Hargita, Ialomița, Iași, Kolozs, Konstanca, Kovászna, Maros, Mehedinți, Neamț, Prahova, Szatmár, Szeben, Szucsáva, Teleorman, Temes, Vaslui, Vrancea megyeiek, illetve fővárosiak. A nyertesek listája a www.molromania.ro és a www.pentrucomunitate.ro honlapokon található.

„Márciusban szerződést kötünk a kedvezményezettekkel és folyósítjuk részükre a támogatást, hogy mihamarabb beiratkozhassanak a sofőriskolába és nyár vége felé vizsgára is jelentkezhessenek. Akik most nem részesültek támogatásban, november végén, az ötödik kiírásra ismét pályázhatnak. A korábbi kiírások tapasztalata azt mutatja, hogy a pályázó fiatal elkötelezettsége és személyes motivációja rendkívül fontos, akárcsak az igényesen összeállított pályázat és pontos adatközlés, illetve egy felelősségteljes mentor erkölcsi támogatása.” – nyilatkozta András Imre, A Közösségért Alapítvány ügyvezetője.

A Jogosítvány a jövőhöz programról

A Jogosítvány a jövőhöz programot A Közösségért Alapítvány szervezi, a pénzalapot a MOL Románia biztosítja. A program anyagi támogatást nyújt B, C, D kategóriájú, traktor, trolibusz és villamos gépjárművezetői engedély költségeinek fedezéséhez olyan, 17-25 éves, hátrányos helyzetű fiatalok számára, akiknek a hajtási engedély feltétel vagy előny a munkavállalásnál, vagy hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában azoknak, akik már dolgoznak.

A Jogosítvány a jövőhöz program négyéves léte során két országos elismerésben részesült: 2018-ban a Civil Gálán, 2017-ben a Romanian CSR Awards-on.

A negyedik meghirdetésre 2018. november 27-én került sor, a pályázatok benyújtásának határideje pedig 2019. január 25. volt. A program támogatási alapja 75.000 lej.

A három korábbi kiírás során 57 fiatal szerzett hajtási jogosítványt, 32 kedvezményezett pedig vizsgára készül vagy tanulmányait folytatja.

A MOL-csoportról

A MOL-csoport egy integrált, nemzetközi olaj- és gázipari vállalat, budapesti központtal, mely 25 000 fős nemzetközi és dinamikus munkaerejével több mint 30 országában van jelen és több mint 100 éves iparági múlttal rendelkezik. A MOL kutatási és termelési tevékenységét több mint 80 éves szénhidrogén-ipari tapasztalat támogatja. Jelenleg 8 országban végez kitermelési tevékenységet és 13 országban rendelkezik kutatási eszközökkel. A MOL-csoport négy finomítót és két petrolkémiai üzemet működtet integrált ellátási lánc menedzsment keretében Magyarországon, Szlovákiában és Horvátországban, kiskereskedelmi hálózata pedig több mint 2000 töltőállomást számlál Közép- és Délkelet-Európa 10 országában.

A MOL Romániáról

A MOL Románia a MOL-csoport egyik leányvállalata, ugyanakkor Románia egyik legjelentősebb olajipari vállalata, több mint 20 éves jelenléttel a hazai piacon. A MOL Románia gazdag termék- és szolgáltatás portfólióval rendelkezik az üzemanyag, kenőanyag, petrolkémiai termékek és bitumen forgalmazása területén. A vállalat 218 töltőállomást üzemeltet, valamint két üzemanyag-lerakatot Mezőtelegden és Gyurgyevóban (Giurgiu), valamint egy LPG terminált Mezőtelegden. A MOL Románia volt az első olyan olajipari vállalat Romániában, amely hűségprogramot indított; a MOL MultiBonus program 2 alkalommal nyert első helyezést a QUDAL romániai hűségprogramokat rangsoroló piackutatásában. 2017-től kezdődően a MOL Románia annak a NEXT-E projektnek része, amely 40 elektromos töltőállomás telepítését célozza. A MOL Románia aktív tagja a romániai közösségeknek egy olyan kiterjedt társadalmi felelősségvállalási platform révén, amely felöleli a Mentor, Gyermekgyógyító, Zöldövezet, Tehetségtámogató és a Jogosítvány a jövőhöz programokat. A körülbelül 250 alkalmazottat foglalkoztató MOL Románia székhelye Kolozsváron van, rendelkezik továbbá irodákkal Bukarestben és Aradon is.

A Közösségért Alapítványról

A Közösségért Alapítvány non-profit szervezet, amelyet 2008-ban Kolozsváron hoztak létre azzal a céllal, hogy a tehetség, a szorgalom, a tudás, a szolidaritás, a közösségben rejlő értékek kibontakozhassanak és hozzájáruljanak egy élhetőbb és humánusabb környezet kialakításához. Az Alapítvány céljait kulturális, oktatási, társadalmi, szabadidős, közösségi és sporttevékenységek szervezésének az elősegítésével, tehetséges gyerekek és fiatalok támogatásával próbálja megvalósítani, de oda kíván figyelni a beteg fiatalokra és gyerekekre, valamint az őket segítő szervezetekre is.

 

Sajtókapcsolat:

Felméri Erzsébet
CSR&PR koordinátor
MOL Románia
tel.: 0264-407624 | @: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

András Imre
ügyvezető
A Közösségért Alapítvány
m.: 0755-045699 | @: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Letölthető anyagok

A MOL Románia negyedik alkalommal hirdeti meg a „Jogosítvány a jövőhöz” programot hátrányos helyzetű fiatalok részére

  • A Jogosítvány a jövőhöz társadalmi felelősségvállalási program negyedik kiírásához érkezett;
  • A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány nehéz anyagi helyzetű fiataloknak megtéríti a hajtási engedély megszerzésének költségeit;
  • A pályázatok benyújtásának határideje 2019. január 25.; a program támogatási alapja 75.000 lej.

2018. november 27., Kolozsvár – a MOL Románia és A Közösségért Alapítvány negyedik alkalommal hirdette meg a Jogosítvány a jövőhöz társadalmi felelősségvállalási programot, melyben nehéz anyagi körülmények között élő fiatalok pályázhatnak a jogosítvány megszerzésével járó költségek (sofőriskola és járulékos költségek) megtérítésére. 2019. január 25-ig nyújthatnak be pályázatot olyan hátrányos helyzetű fiatalok, akiknek munkavállalásnál feltétel vagy előny a jogosítvány, illetve hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában azoknak, akik már dolgoznak.

A Jogosítvány a jövőhöz programban 17-25 év közötti, hátrányos körülmények között élő fiatalok vehetnek részt, akik gépjárművezetői engedélyt szeretnének szerezni (beleértve a B, C vagy D kategóriájú – traktor, trolibusz és villamos – hajtási engedélyt is).

„A program eddigi három kiírása során szerzett tapasztalat azt mutatja, hogy érdemes odafigyeléssel és együttérzéssel közeledni a hátrányos körülmények között nevelkedő fiatalokhoz, akiknek a hajtási engedéllyel egy hasznos eszközt kívánunk biztosítani a munkaerőpiacon való elhelyezkedéshez. A program által szeretnénk hatékony segítséget nyújtani, hogy a támogatott fiatalok kézzelfogható eredményeket tudjanak felmutatni. Bízunk benne, hogy minden támogatott fiatalnak sikerül megszerezni a hajtási engedélyt, és hisszük, hogy a jövőben hasznosnak bizonyul számukra.” – nyilatkozta Camelia Ene, a MOL Románia ügyvezető igazgatója.

A negyedik kiírás meghirdetésére Kolozsváron, a AKSZA Utcagyerek Missziós Házban került sor. A rendezvényen részt vett hét fiatal, aki a korábbi kiírások keretében már megszerezte a hajtási jogosítványt vagy még tanulmányait folytatja.

„A program támogatásával megszerzett hajtási engedély nagy hasznomra válik, mivel egy autószerelő műhelyben dolgozom, ahol a jogosítvány nélkülözhetetlen” – nyilatkozta a nagykárolyi Papp Norbert, a 2017-es kiírás egyik kedvezményezettje.

A program három kiírásában eddig 41 fiatalnak sikerült megszerezni a jogosítványt: 35 személy B kategóriás, 5 személy C kategóriás, 1 személy pedig B kategóriás – fogyatékkal élők számára adaptált gépkocsira tette le sikeresen a vizsgát. 32 kedvezményezett a tanulmányait folytatja vagy vizsgára készül.

„A program iránt érdeklődő fiatalokat arra biztatjuk, hogy a pályázat összeállítását kezdjék el időben, ne hagyják az utolsó pillanatra a szükséges dokumentumok beszerzését. Egész évben felvilágosítással szolgálunk a programmal kapcsolatban, fordulhatnak hozzánk bizalommal. Fontos, hogy a pályázók megszerezzék egy mentor, egy felnőtt pártfogó segítségét, aki támogatja őket a sofőriskolai képzés, illetve a vizsga időszakában. Javasoljuk, hogy a motivációs levélben fogalmazzanak világosan és részletezzék a hajtási engedély megszerzésének szükségességét és hasznosságát.” – nyilatkozta András Imre, A Közösségért Alapítvány ügyvezető igazgatója.

A programmal és a pályázattal kapcsolatos bővebb tájékoztató a www.pentrucomunitate.ro és a www.molromania.ro honlapokon található. A pályázatok benyújtásának határideje 2019. január 25.

A Jogosítvány a jövőhöz programról
A Jogosítvány a jövőhöz programot A Közösségért Alapítvány szervezi a MOL Románia által rendelkezésre bocsátott pénzalapból. A program anyagi támogatást biztosít 17-25 éves, hátrányos helyzetű fiatalok részére, B, C, D kategóriájú (inkluszív traktor, trolibusz és villamos) gépjárművezetői engedély költségeinek fedezéséhez, akik számára a hajtási engedély feltétel vagy előny a munkavállalásnál, vagy hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában azoknak, akik már dolgoznak.
A Jogosítvány a jövőhöz programot három éves fennállása alatt két országos versenyen díjazták: 2018-ban a Civil Társadalom Gáláján, 2017-ben a Romanian CSR Awards-on.
A negyedik meghirdetésre 2018. november 27-én került sor, a pályázatok benyújtásának határideje pedig 2019. január 25. A támogatások összértéke 75.000 lej.

A MOL-csoportról
A MOL-csoport egy integrált, nemzetközi olaj- és gázipari vállalat, budapesti központtal, mely 25 000 fős nemzetközi és dinamikus munkaerejével több mint 30 országában van jelen és több mint 100 éves iparági múlttal rendelkezik. A MOL kutatási és termelési tevékenységét több mint 80 éves szénhidrogén-ipari tapasztalat támogatja. Jelenleg 8 országban végez kitermelési tevékenységet és 13 országban rendelkezik kutatási eszközökkel. A MOL-csoport négy finomítót és két petrolkémiai üzemet működtet integrált ellátási lánc menedzsment keretében Magyarországon, Szlovákiában és Horvátországban, kiskereskedelmi hálózata pedig több mint 2000 töltőállomást számlál Közép- és Délkelet-Európa 10 országában.

A MOL Romániáról
A MOL Románia a MOL-csoport egyik leányvállalata, ugyanakkor Románia egyik legjelentősebb olajipari vállalata, több mint 20 éves jelenléttel a hazai piacon. A MOL Románia gazdag termék- és szolgáltatás portfólióval rendelkezik az üzemanyag, kenőanyag, petrolkémiai termékek és bitumen forgalmazása területén. A vállalat 218 töltőállomást üzemeltet, valamint két üzemanyag-lerakatot Mezőtelegden és Gyurgyevóban (Giurgiu), valamint egy LPG terminált Mezőtelegden. A MOL Románia volt az első olyan olajipari vállalat Romániában, amely hűségprogramot indított; a MOL MultiBonus program 2 alkalommal nyert első helyezést a QUDAL romániai hűségprogramokat rangsoroló piackutatásában. 2017-től kezdődően a MOL Románia annak a NEXT-E projektnek része, amely 40 elektromos töltőállomás telepítését célozza. A MOL Románia aktív tagja a romániai közösségeknek egy olyan kiterjedt társadalmi felelősségvállalási platform révén, amely felöleli a Mentor, Gyermekgyógyító, Zöldövezet, Tehetségtámogató és a Jogosítvány a jövőhöz programokat. A körülbelül 250 alkalmazottat foglalkoztató MOL Románia székhelye Kolozsváron van, rendelkezik továbbá irodákkal Bukarestben és Aradon is.

A Közösségért Alapítványról
A Közösségért Alapítvány non-profit szervezet, amelyet 2008-ban Kolozsváron hoztak létre azzal a céllal, hogy a tehetség, a szorgalom, a tudás, a szolidaritás, a közösségben rejlő értékek kibontakozhassanak és hozzájáruljanak egy élhetőbb és humánusabb környezet kialakításához. Az Alapítvány céljait kulturális, oktatási, társadalmi, szabadidős, közösségi és sporttevékenységek szervezésének az elősegítésével, tehetséges gyerekek és fiatalok támogatásával próbálja megvalósítani, de oda kíván figyelni a beteg fiatalokra és gyerekekre, valamint az őket segítő szervezetekre is.

Sajtókapcsolat:

Felméri Erzsébet
CSR és PR koordinátor
MOL Románia
tel.: 0264-407624 | @: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

András Imre
Ügyvezető
A Közösségért Alapítvány
m.: 0755-045699 | @: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

40 hátrányos helyzetű fiatal részesül támogatásban a gépjárművezetői engedély megszerzéséhez

  • A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány kihirdette a Jogosítvány a jövőhöz program harmadik kiírásának nyerteseit
  • 40, nehéz körülmények között élő fiatal részesül anyagi támogatásban a B, C, CE kategóriájú hajtási engedély megszerzéséhez
  • A harmadik kiírás támogatási alapja 75.000 lej

2018. március 1., Kolozsvár – A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány kihirdette a Jogosítvány a jövőhöz program harmadik kiírásának nyerteseit. A program 40, hátrányos körülmények között élő fiatal számára biztosít anyagi támogatást a hajtási engedély megszerzésével járó költségek (tanfolyam és járulékos kiadások) fedezésére. A program olyan, nehéz anyagi körülmények között élő fiataloknak szól, akiknek munkavállaláskor feltétel vagy előny lehet a gépjárművezetői engedély, illetve hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában azoknak, akik már dolgoznak.

A harmadik kiírásra 88 fiatal jelentkezett az ország 17 megyéjéből, akik B, C, CE kategóriás, valamint traktorra érvényes hajtási engedély megszerzésére nyújtottak be pályázatot. Ennek a kiírásnak a keretében a MOL Románia 75.000 lej összértékű támogatást biztosít. A kedvezményezettek kiválasztásában fontos szerepe volt a pályázó anyagi helyzetének, motivációs levelének és az őt támogató személy vagy szervezet ajánlásának. Egyes esetekben az Alapítvány munkatársai közvetlenül tájékozódtak a pályázóktól, az őket támogató intézmények képviselőitől, vagy azon személyektől, akik támogatásra ajánlották a fiatalokat.

A nyertes fiatalok Bákó, Bihar, Călărași, Hargita, Iași, Kolozs, Konstanca, Kovászna, Maros, Prahova, Szatmár, Szilágy és Temes megyéből származnak. A nyertesek listája a www.molromania.ro és a www.pentrucomunitate.ro honlapokon található.

„A negyven kedvezményezettnek hamarosan folyósítjuk a támogatást, hogy márciusban beiratkozhassanak a sofőriskolába és nyár vége felé vizsgára jelentkezhessenek. Az első két kiírás során szerzett tapasztalatok azt mutatják, hogy mind a pályázók motivációja, mind az őket támogató személyek elkötelezettsége jelentősen hozzájárul a sikeres vizsgához. Ezekre a szempontokra a novemberben sorra kerülő negyedik meghirdetés alkalmával is kiemelt figyelmet fordítunk, ez fontos tudnivaló lehet azon fiatalok számára, akiknek pályázata a harmadik kiírás során nem részesült támogatásban” – nyilatkozta András Imre, A Közösségért Alapítvány ügyvezetője.

A Jogosítvány a jövőhöz programról

A Jogosítvány a jövőhöz programot A Közösségért Alapítvány szervezi a MOL Románia által rendelkezésre bocsátott pénzalapból. A program anyagi támogatást biztosít 17-25 éves, hátrányos helyzetű fiatalok részére, B, C, D kategóriájú, traktor, trolibusz és villamos gépjárművezetői engedély költségeinek fedezéséhez, akik számára a hajtási engedély feltétel vagy előny a munkavállalásnál, vagy hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában azoknak, akik már dolgoznak.
A harmadik meghirdetésre 2017. november 29-én került sor, a pályázatok benyújtásának határideje pedig 2018. január 27. volt. A program támogatási alapja 75.000 lej.

A MOL Csoportról

A MOL Románia a MOL Csoport tagja. A MOL Csoport Közép-Európa egyik jelentős kőolaj- és földgázipari nemzetközi vállalata. A MOL Csoport 40 országban fejti ki tevékenységét, Európában, a Közép-Keleten, Észak-Afrikában és a FÁK tagországaiban, világszinten több mint 29.000 alkalmazottat foglalkoztat. A Csoport 4 finomítót és 2 petrokémiai egységet üzemeltet egy Magyarországra, Szlovákiára, Horvátországra és Olaszországra kiterjedő ellátási lánc integrált irányításának keretében. A MOL Csoport ezen kívül több, mint 1.700 töltőállomásból álló hálózatot működtet Közép- és Délkelet-Európában. Romániában a MOL 156 tagú töltőállomás-hálózattal rendelkezik, a nagykereskedelmi és a kenőanyag eladásban folyamatos növekedés jellemzi. A MOL belépett a földgázpiacra is, a MOL Energy Trade révén. A MOL Csoport koncessziós szerződést kötött az Országos Ásványkincs Hatósággal 3 kutatási blokkra Románia nyugati részén.

A Közösségért Alapítványról

A Közösségért Alapítvány non-profit szervezet, amelyet 2008-ban Kolozsváron hoztak létre azzal a céllal, hogy a tehetség, a szorgalom, a tudás, a szolidaritás, a közösségben rejlő értékek kibontakozhassanak és hozzájáruljanak egy élhetőbb és humánusabb környezet kialakításához. Az Alapítvány céljait kulturális, oktatási, társadalmi, szabadidős, közösségi és sporttevékenységek szervezésének az elősegítésével, tehetséges gyerekek és fiatalok támogatásával próbálja megvalósítani, de oda kíván figyelni a beteg fiatalokra és gyerekekre, valamint az őket segítő szervezetekre is.

Letölthető anyagok

A MOL Románia hátrányos helyzetű fiataloknak biztosít „Jogosítványt a jövőhöz”

sănătatea copiilor

  • A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány harmadik alkalommal hirdeti meg a Jogosítvány a jövőhöz elnevezésű társadalmi felelősségvállalási programot
  • A program nehéz anyagi helyzetű fiataloknak téríti meg a hajtási engedély megszerzésének költségeit
  • A pályázatok benyújtásának határideje 2018. január 27.

november 29., Oltenița – a MOL Románia és A Közösségért Alapítvány harmadik alkalommal hirdette meg a Jogosítvány a jövőhöz elnevezésű társadalmi felelősségvállalási programot, melyben nehéz anyagi körülmények között élő fiatalok pályázhatnak a jogosítvány megszerzésével járó költségek (sofőriskola és járulékos kiadások) megtérítésére. 2018. január 27-ig nyújthatnak be pályázatot olyan hátrányos helyzetű fiatalok, akiknek munkavállalásnál feltétel vagy előny a hajtási engedély, illetve hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában azoknak, akik már dolgoznak.

A Jogosítvány a jövőhöz programban 17-25 év közötti, hátrányos körülmények között élő fiatalok vehetnek részt, akik gépjárművezetői engedélyt szeretnének szerezni (beleértve a B, C vagy D kategóriájú – traktor, trolibusz és villamos – hajtási engedélyt is).

„A program iránt tanúsított érdeklődés, valamint az elmúlt két év pozitív tapasztalatai arra késztetnek, hogy folytassuk a hátrányos helyzetű fiatalok támogatását a jogosítvány megszerzésében, így segítve a munkahelyszerzésre vagy a munkaköri teendőik kibővítésére törekedő fiatalokat. Ezek a fiatalok szakmai pályafutásukban hátránnyal indulnak azokhoz képest, akik kedvezőbb anyagi és családi körülmények között nőttek fel.” – nyilatkozta Camelia Ene, a MOL Románia ügyvezető igazgatója.

A harmadik kiírás meghirdetésén részt vett hat fiatal, aki a tavalyi program keretében már megszerezte a hajtási jogosítványt vagy még tanulmányait folytatja.

„Nagyon hálás vagyok ezért a lehetőségért, és biztos vagyok benne, hogy a jövőben hasznomra válik és sokat nyom a latban, hogy van jogosítványom.” – nyilatkozta a stanceai (Călărași megye) Cornelia Turtucăianu, a program egyik kedvezményezettje.

A program első két kiírásában eddig 59 fiatalt támogattunk, ebből 29 fiatalnak sikerült megszerezni a jogosítványt: 24 fiatal B kategóriás, 4-en C kategóriás, 1 személy pedig  fogyatékkal élők számára adaptált gépkocsira tette le sikeresen a B kategóriás vizsgát. 30 kedvezményezett pedig még tanulmányait folytatja vagy a vizsgára készül.

„A pályázati határidő lejártáig, valamint az után is az érdeklődők rendelkezésére állunk és felvilágosítással szolgálunk a pályázási lehetőséggel kapcsolatban. Arra biztatjuk a fiatalokat, hogy világosan fogalmazzanak a motivációs levélben és részletezzék a hajtási engedély szükségességét és a megszerzésével járó konkrét előnyöket.” ­– nyilatkozta András Imre, A Közösségért Alapítvány ügyvezető igazgatója.

A programmal és a pályázattal kapcsolatos bővebb tájékoztató a www.pentrucomunitate.ro és a www.molromania.ro honlapokon található. A pályázatok benyújtásának határideje 2018. január 27.

A Jogosítvány a jövőhöz programról

A Jogosítvány a jövőhöz programot A Közösségért Alapítvány szervezi a MOL Románia által rendelkezésre bocsátott pénzalapból. A program anyagi támogatást nyújt, B, C, D kategóriájú (beleértve traktor, trolibusz és villamos) gépjárművezetői engedély költségeinek fedezésére, olyan, 17-25 éves hátrányos helyzetű fiatalok részére, akik számára a hajtási engedély feltétel vagy előny a munkavállalásnál, vagy hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában azoknak, akik már dolgoznak.

A harmadik meghirdetésre 2017. november 29-én került sor, a pályázatok benyújtásának határideje pedig 2017. január 27. A támogatások összértéke 75.000 lej.

A MOL-csoportról

A MOL-csoport egy integrált, nemzetközi olaj- és gázipari vállalat, budapesti központtal, mely 25 000 fős nemzetközi és dinamikus munkaerejével több mint 30 országában van jelen és több mint 100 éves iparági múlttal rendelkezik. A MOL kutatási és termelési tevékenységét több mint 75 éves szénhidrogén-ipari tapasztalat támogatja. Jelenleg 8 országban végez kitermelési tevékenységet és 13 országban rendelkezik kutatási eszközökkel. A MOL-csoport négy finomítót és két petrolkémiai üzemet működtet integrált ellátási lánc menedzsment keretében Magyarországon, Szlovákiában és Horvátországban, kiskereskedelmi hálózata pedig több mint 2000 töltőállomást számlál Közép- és Délkelet-Európa 10 országában

A Közösségért Alapítványról

A Közösségért Alapítvány non-profit szervezet, amelyet 2008-ban Kolozsváron hoztak létre azzal a céllal, hogy a tehetség, a szorgalom, a tudás, a szolidaritás, a közösségben rejlő értékek kibontakozhassanak és hozzájáruljanak egy élhetőbb és humánusabb környezet kialakításához. Az Alapítvány céljait kulturális, oktatási, társadalmi, szabadidős, közösségi és sporttevékenységek szervezésének az elősegítésével, tehetséges gyerekek és fiatalok támogatásával próbálja megvalósítani, de oda kíván figyelni a beteg fiatalokra és gyerekekre, valamint az őket segítő szervezetekre is.

Sajtókapcsolat:

Felméri Erzsébet
CSR és PR koordinátor
MOL Románia
tel.: 0264-407624 | @: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

András Imre
Ügyvezető
A Közösségért Alapítvány
m.: 0755-045699 | @: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Letölthető anyagok

A MOL Románia 40 hátrányos helyzetű fiatalt segít a gépjárművezetői engedély megszerzésében

A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány kihirdette a MOL – Jogosítvány a jövőhöz program második kiírásának nyerteseit. A program 40, hátrányos körülmények között élő fiatal számára biztosít anyagi támogatást a gépjárművezetői engedély megszerzésével járó költségek (tanfolyam és járulékos kiadások) fedezésére. Munkavállaláskor feltétel vagy előnyt jelenthet a gépjárművezetői engedély, illetve hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában azoknak, akik már dolgoznak.

A második kiírásra az ország 20 megyéjéből jelentkezett 90 fiatal, akik B és C kategóriás, valamint traktorra érvényes hajtási engedély megszerzésére nyújtottak be pályázatot. Erre a kiírásra a MOL Románia 75.000 lej összértékű támogatást biztosít. A kedvezményezettek kiválasztásában fontos szerepe volt a pályázó anyagi helyzetének, motivációs levelének és az őt támogató személy vagy szervezet ajánlásának. Egyes esetekben az Alapítvány munkatársai közvetlenül tájékozódtak a pályázóktól vagy az őket támogató intézmények képviselőitől, akik támogatásra ajánlották a fiatalokat.

„A Jogosítvány a jövőhöz többet jelent egy egyszerű anyagi támogatásnál. A program által egy olyan eszközhöz biztosítunk hozzáférést, amely hosszú távon jelent előnyt ezeknek a fiataloknak, segíti őket pályakezdéskor és további szakmai előmenetelük során egyaránt. Az első kiírás nyomán szerzett tapasztalatok azt mutatják, hogy életük egy meghatározó pillanatában nyújtott konkrét segítség – a program 17-25 éves fiataloknak szól – csökkentheti a szociális és anyagi nehézségekkel küzdő fiatalok hátrányát. Sok sikert kívánunk minden támogatottnak, kívánjuk, hogy gond nélkül meg tudják szerezni a jogosítványt, és bízunk benne, hogy pályafutásuk során ez előnyt fog jelenteni” – nyilatkozta Camelia Ene, a MOL Románia ügyvezető igazgatója.

A nyertes fiatalok Bukarestből, valamint Bákó, Bihar, Călărași, Dâmbovița, Galac, Gorj, Hargita, Hunyad, Iași, Ilfov, Kolozs, Kovászna, Maros, Neamț, Szatmár, Suceava és Vrancea megyéből származnak. A nyertesek listája a www.molromania.ro és a www.pentrucomunitate.ro honlapokon megtalálható.

„A negyven nyertessel támogatási szerződést fogunk kötni, hogy márciusban beiratkhozhassanak a sofőriskolába és nyár vége felé vizsgára jelentkezhessenek. Az első kiírásban szerzett tapasztalatok azt mutatják, hogy a pályázók motivációja és az őket támogató felnőttek elkötelezettsége jelentősen hozzájárulnak a sikeres vizsgához. Az eddigi tapasztalatokat a novemberben sorra kerülő harmadik meghirdetés alkalmával is figyelembe vesszük” – nyilatkozta András Imre, A Közösségért Alapítvány ügyvezetője.

A MOL – Jogosítvány a jövőhöz programról

A MOL – Jogosítvány a jövőhöz programot A Közösségért Alapítvány szervezi a MOL Románia által rendelkezésre bocsátott pénzalapból. A program anyagi támogatást biztosít 17-25 éves, hátrányos helyzetű fiatalok részére, B, C, D kategóriájú, traktor, trolibusz és villamos gépjárművezetői engedély költségeinek fedezéséhez, akik számára a hajtási engedély feltétel vagy előny a munkavállalásnál, vagy hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában azoknak, akik már dolgoznak.
A második meghirdetésre 2016. november 29-én került sor, a pályázatok benyújtásának határideje pedig 2017. január 27. volt. A támogatások összértéke 75.000 lej.

Letölthető anyagok

A MOL Románia segíti a hátrányos helyzetű fiatalokat a hajtási jogosítvány megszerzésében

sănătatea copiilorA MOL Románia és A Közösségért Alapítvány második alkalommal hirdette meg a Jogosítvány a jövőhöz elnevezésű társadalmi felelősségvállalási programot, nehéz anyagi körülmények között élő fiataloknak. A program 35 olyan fiatal számára biztosítja a hajtási engedély költségeinek fedezését, akiknek a munkavállalásnál feltétel vagy előny a sofőrkönyv, illetve hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában azoknak, akik már dolgoznak.

A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány második alkalommal hirdette meg a Jogosítvány a jövőhöz elnevezésű társadalmi felelősségvállalási programot, nehéz anyagi körülmények között élő fiataloknak. A program 35 olyan fiatal számára biztosítja a hajtási engedély költségeinek fedezését, akiknek a munkavállalásnál feltétel vagy előny a sofőrkönyv, illetve hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában azoknak, akik már dolgoznak.

A Jogosítvány a jövőhöz programban 17-25 év közötti, hátrányos körülmények között élő fiatalok vehetnek részt, akik B, C vagy D kategóriájú (beleértve a traktor, trolibusz és villamos) gépjárművezetői engedélyt szeretnének szerezni.

„A Jogosítvány a jövőhöz első kiírásának eredményei arra ösztönöztek, hogy második alkalommal is meghirdessük a programot. Nagyon sok fiatal hátrányos helyzetből kényszerül életet kezdeni, segítség és fedezet nélkül. Ezzel a kezdeményezésünkkel őket szeretnénk támogatni. Meggyőződésünk, hogy ennek a támogatásnak a kedvezményezettjei, akik megszerzik a hajtási jogosítványt, előnyösebb helyzetbe kerülnek a munkaerőpiacon. A MOL Románia több társadalmi felelősségvállalási programjával bizonyította, hogy odafigyel a helyi közösségekre és tevékenyen részt kíván venni az életminőség javításában” – nyilatkozta Camelia Ene, a MOL Románia ügyvezető igazgatója.

A második kiírás meghirdetésén jelen volt Ciobănică Claudiu Ionuț, aki a tavalyi kiírás keretében elsőnek szerezte meg a hajtási engedélyt. Ennek a képesítésnek a birtokában ez a fiatal, aki egy intézetben nevelkedett, most pedig egy nyomdában dolgozik, összetettebb munkaköri feladatokat lát el – bevonták a szállítási tevékenységébe is. Az első kiírás nyertesei közül további hat fiatal szerzett B vagy C kategóriájú gépjárművezetői engedélyt, hét fiatal gyakorlati vezetési vizsga előtt áll, tizenhatan pedig még tanulnak.

„A program első kiírásában szerzett tapasztalatok azt mutatják, hogy a hátrányos körülmények között nevelkedett fiatalok közül sokan pontosan megfogalmazzák életcéljukat és kitartóan munkálkodnak ennek eléréséért. Azok a legesélyesebb pályázatok, amelyekben a pályázók meggyőzően mutatják be a hajtási engedély szükségességét, annak hasznosságát, valamint azt, hogy a gépjárművezetői engedély megléte hogyan illeszkedik jövőbeli terveikbe. Fontos szerepük van azoknak a személyeknek, akik felelősséget vállalnak a pályázó felügyeletében és segítésében, hogy határidőre beiratkozzon a sofőriskolába és megfelelőképpen elvégezze azt a sikeres vizsga érdekében.” – nyilatkozta András Imre, A Közösségért Alapítvány ügyvezető igazgatója.

A programmal és a pályázással kapcsolatos bővebb tájékoztató a www.pentrucomunitate.ro és a www.molromania.ro honlapokon található. A pályázatok benyújtásának határideje 2017. január 27.

Letölthető anyagok

A MOL – Jogosítvány a jövőhöz program 32 hátrányos helyzetű fiatalt támogat a gépjárművezetői engedély megszerzésében

A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány kihirdette a MOL – Jogosítvány a jövőhöz első kiírásának nyerteseit. A program 32, hátrányos körülmények között élő fiatal számára biztosít anyagi támogatást, mely a gépjárművezetői engedély megszerzésével járó költségek fedezését teszi lehetővé (tanfolyam és járulékos kiadások egyaránt). Ezeknek a fiataloknak munkavállalásnál feltételt vagy előnyt jelent a gépjárművezetői engedély, illetve hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában azoknak, akik már dolgoznak.

A Jogosítvány a jövőhöz program első kiírásának lebonyolításában partner volt: Salvați Copiii România, a Nyilas Misi Tehetségtámogató Egyesület, Fundația Principesa Margareta a României és a Dévai Szent Ferenc Alapítvány.

„A MOL Románia és a partnerszervezetek minél több olyan fiatal szakmai oktatásához kívánt hozzájárulni a program által, aki hátrányos körülmények között él, és emiatt nem rendelkezik egy jogosítvány megszerzéséhez szükséges anyagi háttérrel. Az ebben a korban nyújtott konkrét támogatás csökkentheti a szociális és anyagi körülmények miatt kialakult hátrányt, illetve hozzásegítheti a fiatalokat megérteni a képzések és továbbképzések megszerzésének fontosságát. Figyelemmel fogjuk követni a Jogosítvány a jövőhöz program első kiírásának fejleményeit, és sok sikert kívánunk a fiataloknak a hajtási engedély megszerzéséhez” - nyilatkozta Daradics Kinga, a MOL Románia ügyvezető igazgatója.

Az első kiírásra több mint 150 fiatal jelentkezett az ország 20 megyéjéből, akik többnyire a B kategóriás jogosítvány megszerzésére nyújtottak be pályázatot. Az első kiírás támogatásának összértéke 50.000 lej, melyet a MOL Románia biztosít. A kedvezményezetteket a program lebonyolításában részt vevő öt civil szervezet választotta ki. Mindegyik partnerszervezet a saját statútumának megfelelően járt el és a hátrányos helyzetű fiatalokkal való több éves munka során szerzett tapasztalatára támaszkodott a nyertesek kiválasztásában.

A nyertes fiatalok Bukarestből, valamint Bihar, Gorj, Hargita, Hunyad, Ialomița, Kolozs, Kovászna, Maros, Prahova, Szeben és Temes megyéből származnak.

„A sofőriskolák által benyújtott árajánlatok nyomán az eredetileg betervezett 25 pályázó helyett 32 fiatalt részesíthettünk anyagi támogatásban. Három fiatal pályázott C kategóriájú jogosítvány megszerzésére, a többiek B kategóriás hajtási engedély megszerzését kérvényezték. A továbbiakban szerződést kötünk a nyertesekkel, és bízunk benne, hogy a nyár végéig mindannyiuknak sikerül letenni a sofőrvizsgát. Az eddigi, valamint az elkövetkező hónapok folyamán megszerzett tapasztalatok segítségünkre lesznek a második pályázati felhívás előkészítésében, melyet az év vége felé szándékozunk meghirdetni” – nyilatkozta András Imre, A Közösségért Alapítvány ügyvezetője.

A MOL – Jogosítvány a jövőhöz programról

A MOL – Jogosítvány a jövőhöz programot A Közösségért Alapítvány szervezi a következő partnerszervezetekkel: Salvați Copiii România, Nyilas Misi Tehetségtámogató Egyesület, Fundația Principesa Margareta a României és Dévai Szent Ferenc Alapítvány, a MOL Románia által rendelkezésre bocsátott pénzalapból. A program anyagi támogatást biztosít 17-25 éves, hátrányos helyzetű fiatalok részére, B, C, D kategóriájú, traktor, trolibusz és villamos gépjárművezetői engedély költségeinek fedezéséhez, akik számára a hajtási engedély megléte feltétel vagy előnyt jelent munkavállalásnál, vagy hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában azoknak, akik már dolgoznak. Az első meghirdetésre 2015. november 19-én került sor, a pályázatok benyújtásának határideje pedig 2016. január 19. volt. A támogatások összértéke 50.000 lej.

A MOL Románia 36 hátrányos helyzetű fiatalt támogat gépjárművezetői engedély megszerzésében

  • A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány 36 hátrányos körülmények között nevelkedő fiatalnak téríti meg a hajtási engedély megszerzésének költségeit
  • A Jogosítvány a jövőhöz program 6. kiírásában támogatott 36 fiatal B és C kategóriás hajtási engedély megszerzéséhez kap költségtérítést
  • A nyertesek névsora megtalálható A Közösségért Alapítvány és a MOL Románia honlapján

2021. március 3., KOLOZSVÁR – A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány 36 hátrányos körülmények között élő fiatalt segít a B és C kategóriájú hajtási engedély megszerzésében, a Jogosítvány a jövőhöz program hatodik kiírásában. A nyertes pályázatokat a 2020. november 26. és 2021. január 23. között beérkezett 340 pályázati kérelemből választották ki. A nyertesek névsorát A Közösségért Alapítvány és a MOL Románia honlapján tették közzé.

A nyertes pályázatokat a hatodik kiírásra beküldött 340 támogatási kérelemből választották ki. 317 fiatal B/BE kategóriájú hajtási engedély megszerzésének költségtérítését igényelte, 21 fiatal a C és CE, egy személy fogyatékkal élők számára átalakított B kategóriás jogosítvány, egy pedig traktor jogosítvány költségeinek fedezésére pályázott, összesen több mint 657.000 lej értékben. A program támogatási alapja 75.000 lej.

„A Jogosítvány a jövőhöz azoknak a fiataloknak szól, akik szeretnék megszerezni a gépjárművezetői engedélyt, de nincsenek hozzá anyagi forrásaik. Olyan fiatalokat támogatunk, akiknek a munkavállalásnál feltétel vagy előny a hajtási engedély, illetve hasznos eszköz a munkaköri teendők kiterjesztésében azoknak, akik már dolgoznak. A program eddigi hat kiírása során olyan fiatalokkal volt alkalmunk találkozni, akiknek megindító történetei életre szóló tanításként szolgálhatnak. Megtiszteltetés számunkra, hogy megismerhettük őket, és örvendünk, hogy mellettük lehetünk. Amint azt korábban is kihangsúlyoztuk, a MOL Románia a közösségek elkötelezett partnere. Az a szándékunk, hogy továbbra is számíthassanak ránk azok, akiknek szüksége van a segítségünkre, és örülünk, hogy évről évre növekedik a program iránt érdeklődők száma – nyilatkozta Camelia Ene, a MOL Románia ügyvezető igazgatója.

A kedvezményezett fiatalok 22 megyéből származnak – Argeș, Bákó, Bihar, Brăila, Brassó, Galac, Giurgiu, Gorj, Hargita, Hunyad, Iași, Ilfov, Kolozs, Konstanca, Máramaros, Prahova, Szatmár, Szeben, Szilágy, Teleorman, Temes, Vrancea – valamint Bukarestből. A nyertesek listája megtekinthető awww.molromania.ro és a www.kozossegert.ro honlapokon.

„A pályázati határidő lejárta óta is sokan érdeklődnek a program iránt. Számukra, valamint azoknak, akik most nem tudtak pályázni, vagy akik most nem nyertek támogatást, illetve akik korábban támogatásban részesültek, és egy további kategóriában szeretnének hajtási engedélyt szerezni, jelezzük, hogy a program következő, hetedik kiírását november végén hirdetjük meg. A Közösségért Alapítvány honlapján található információk alapján idejében elkezdhetik összeállítani a pályázatot, és szükség esetén felvilágosításért folyamodhatnak hozzánk. A mostani kedvezményezettekkel szerződést kötünk, és folyósítjuk részükre a járulékos kiadások, valamint a sofőriskola költségeinek ellenértékét” – nyilatkozta András Imre, A Közösségért Alapítvány ügyvezetője.

A Jogosítvány a jövőhöz programról

A Jogosítvány a jövőhöz programot A Közösségért Alapítvány szervezi a MOL Románia által rendelkezésre bocsátott pénzalapból. A program anyagi támogatást biztosít 17-25 éves, hátrányos helyzetű fiatalok részére, B, C, D kategóriájú, beleértve traktor, trolibusz és villamos, gépjárművezetői engedély költségeinek fedezéséhez, akik számára a gépjárművezetői engedély feltétel vagy előny a munkavállalásnál, vagy hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában azoknak, akik már dolgoznak.

A Jogosítvány a jövőhöz programot hatéves fennállása alatt két országos versenyen díjazták: 2018-ban a Civil Társadalom Gáláján, 2017-ben a Romanian CSR Awards-on.

A hatodik meghirdetésre 2020. november 26-án került sor, a pályázatok benyújtásának határideje pedig 2021. január 23. volt. A támogatások összértéke 75.000 lej.

A korábbi hat kiírásban összesen 90 fiatalnak sikerült megszerezni a hajtási engedélyt, 63 fiatal pedig még tanul vagy vizsgára készül.

A MOL-csoportról

A MOL-csoport egy integrált, nemzetközi olaj- és gázipari vállalat, budapesti központtal, mely 26 000 fős nemzetközi és dinamikus munkaerőjével, több mint 40 országában van jelen és több mint 100 éves iparági múlttal rendelkezik. A MOL kutatási és termelési tevékenységét több mint 80 éves szénhidrogén-ipari tapasztalat támogatja. Jelenleg 9 országban végez kitermelési tevékenységet és 14 országban rendelkezik kutatási eszközökkel. A MOL-csoport négy finomítót és két petrolkémiai üzemet működtet integrált ellátási lánc menedzsment keretében Magyarországon, Szlovákiában és Horvátországban. A csoport kiskereskedelmi hálózata több mint 1940 töltőállomást számlál Közép- és Délkelet-Európa 9 országában, amelyből 243 Romániában működik.

A MOL Romániáról

A MOL Románia a MOL-csoport egyik leányvállalata, ugyanakkor Románia egyik legjelentősebb olajipari vállalata, 25 éves jelenléttel a hazai piacon. A MOL Románia gazdag termék- és szolgáltatás portfólióval rendelkezik az üzemanyag, kenőanyag, petrolkémiai termékek és bitumen forgalmazása területén. A vállalat 243 töltőállomást, 4 bukaresti MOL töltőállomáson pedig 4, elektromos jármű (e-jármű) töltésére alkalmas töltőt működtet, valamint két üzemanyagraktárt Mezőtelegden és Gyurgyevóban (Giurgiu), és egy LPG terminált Mezőtelegden. A mintegy 250 alkalmazottat foglalkoztató MOL Románia székhelye Kolozsváron van, emellett Bukarestben és Aradon is rendelkezik kihelyezett irodákkal. A MOL Románia volt az első olyan olajipari vállalat Romániában, amely hűségprogramot indított; a MOL MultiBonus program 2 alkalommal nyert első helyezést a QUDAL romániai hűségprogramokat rangsoroló piackutatásában. 2018-től kezdődően a MOL Románia része a 40 elektromos töltőállomás telepítését célzó NEXT-E projektnek. A MOL Románia aktív tagja a romániai közösségeknek egy olyan kiterjedt társadalmi felelősségvállalási platform révén, amely felöleli a Mentor, Gyermekgyógyító, Zöldövezet, Tehetségtámogató és a Jogosítvány a jövőhöz programokat.

A Közösségért Alapítványról

A Közösségért Alapítvány non-profit szervezet, amelyet 2008-ban Kolozsváron hoztak létre azzal a céllal, hogy a tehetség, a szorgalom, a tudás, a szolidaritás, a közösségben rejlő értékek kibontakozhassanak és hozzájáruljanak egy élhetőbb és humánusabb környezet kialakításához. Az Alapítvány céljait kulturális, oktatási, társadalmi, szabadidős, közösségi és sporttevékenységek szervezésének az elősegítésével, tehetséges gyerekek és fiatalok támogatásával törekszik megvalósítani, de oda kíván figyelni a beteg fiatalokra és gyerekekre, valamint az őket segítő szervezetekre is.

Sajtókapcsolat

András Imre
Ügyvezető
A Közösségért Alapítvány
m.: 0755-045699 | @:Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Felméri Erzsébet
PR és CSR koordinátor
MOL Románia
m: 0730 230 861| @: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Letölthető anyagok
×